Skoda Superb hangi segment

Skoda Superb hangi segment ?

Çek Cumhuriyetinin dünyada en çok bilinen ve tanınan markalarından biri olan otomotiv sektörünün yıllardır vazgeçilmez modellerini üreten Skoda sahip olduğu yenilikçi politikası sayesinden birçok modeliyle otomobil severlerin ilgi odağıdır.

Markanın sahip olduğu modellere bakıldığında geniş bir koleksiyona sahip olduğu ve bu bakımdan herkese hitap eden bir ürün gamına sahiptir. Skoda kendi ürün grubunda yer alan modeller içerisinde amiral gemisi olarak gördüğü Superb geniş bir motor ağına sahiptir.

Markanın ürettiği versiyonlar içerisinde 1,4 TSI 125 HP, 1,4 TSI 150 HP ACT ve 2.0 TSI 280 HP 4×4 benzinli, 1.6 TDI CR 120 HP, 2.0 TDI CR 190 HP ve 2.0 TDI CR 190 HP 4×4 dizel motor seçenekleri bulunmaktadır. Skoda, Superb modellerinde kullandığı birçok aracında DSG otomatik şanzımanı opsiyon olarak sunduğu gibi standart olarak da sunmaktadır.

Skoda Superb hangi segment

Amiral gemisi olarak görev alan Superb modeli sedan sınıfında yer alıp sahip olduğu özellikler, boyutları ve teknolojisi sayesinde üst orta segment olarak kabul edilen D segmentinde yer alan bir modeldir. Kendi sınıfında çok ciddi rakiplere karşılık kullanıcılarına sunmuş olduğu teknolojik özellikleri, konforu ve fiyat avantajı sayesinde grubun en iddialı rakibidir.

Bu segmentte yer alan diğer markaların modellerine göre iyi bir satış rakamı yakalayan Superb sürekli olarak yenilenmekte ve makyajlanmaktadır. İlk olarak 2001 yılında otomobil dünyasına merhaba diyen bu model 17 yıllık geçmişiyle göz doldurmaya devam etmektedir. Boyutları bakımında bir hayli kaslı bir yapı ortaya koyan Superb sahip olduğu güçlü motor teknolojisinin yanında düşük yakıt tüketimiyle herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Otomatik vites seçeneklerinin yanında ilk defa bu nesilde kullanılan 4×4 çekiş sistemi sayesinde segmentinde ilginin üzerinde olmasını sağlayabilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın