Jeep nerede üretiliyor

Jeep nerede üretiliyor ?

Otomotiv sektörünün içerisinde yer alan Jeep markası ilk motorlu aracını 1941 yılında üretime başlamıştır. Tüm dünyada adını çok hızlı bir şekilde duyuran marka özellikle savaşlarda kullanılan 4×4 modelleriyle isim yapmıştır.

Chrysler markasının bünyesinde yer alan Amerika menşeili araç üreticisi olan Jeep sektörün içerisinde yer alan SUV segmentinde yer alan araçlar üretmesiyle bilinir. Araç üretim tesisleri bakamından Chrysler grubunda yer alan Dodge ve RAM markalarıyla birlikte dünya üzerinden 5 farklı ülkede üretim yapmaktadır.

Üretimi gerçekleştirilen ülkeler Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere Meksika, Venezuella, Türkiye ve Kanada olarak çeşitlendirilmektedir. SUV segmentinde üretim yapan marka şimdiye kadar 16 farklı modeliyle sektörün içerisinde yer almıştır. Üretilmiş ve halen üretilmekte olan motorlu araçlar bakımından Jeep ilk olarak üretime başladığı ve bir türlü vazgeçmediği CJ serisi, Willys, Cherokee, Comanche pick up, Grand Cherokee, Commander, Wrangler, Compass ve Patriot modelleridir.

Jeep nerede üretiliyor

Otomotiv sektöründe bir döneme kadar sadece 4×4 araç denildiğinde sadece Jeep markası akla gelirken, sektörün içerisinde yer alan markalar araç kullanıcılarının talepleri doğrultusunda Crossover/SUV segmentinde araç üretimine başlamıştır.

Şu anda dünya üzerinden araç üretimi yapan hemen hemen her markanın mutlaka 4×2 veya 4×4 aracı bulunmakta olup bu modeller yüksek kullanım özelliği ve çeşitli arazilere uygun olmasıyla tercih edilmektedir. Bayan kullanıcılar açısından bu araçlar şehir içerisinde güvenli bir sürüş pozisyonu sunmasıyla daha çok tercih edilmektedir.

Sektörün içerisinde yer alıp şimdilerde birçok markanın 4×2 ve 4×4 araç üretimine öncülük eden Amerikan firması Jeep halen birçok modeliyle göz doldurmaktadır. Markanın kendi üretim politikası içerisinde yer alan keskin, net çizgilere sahip köşeler, yuvarlak farlar ve 7 bölmeli ızgarası halen birçok modelin tasarımda da kullanılmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın